Facebook Dondurma

Facebook DondurMerhaba sevgili ziyaretçi, bildiğiniz üzere Facebook dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı. Bu dev mecrada kullanıcılar bir takım sorunlarla karşılaşabiliyor. Bu sorunlar nedeniyle, hesabını geçici olarak görünmez yapmak isteyen kullanıcıların sayısı çok fazla. Şimdi sizlere herkesin anlayabileceği bir dille Facebook Dondurma işlemini anlatacağım.


Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesabımıza giriş yaptıktan sonra, Facebook Genel Hesap Ayarları düğmesine tıklayın. Düğmeyi bulamayan arkadaşlar aşağıdaki ekran görüntüsünden siyah halka içerisindeki düğmenin yerini öğrenebilir.

Facebook Dondur 1

Açılan menüden Hesap Ayarları sekmesine tıklayın. Hesap Ayarları sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfadan sol menüdeki Güvenlik bağlantısına tıklayın.


Bu bağlantı Facebook logosunun hemen altında yer alıyor. Güvenlik bağlantısına tıkladığınızda açılan sayfanın hemen altında bulunan “Hesabı Dondur” bağlantısını göreceksiniz. Bağlantıyı göremeyen arkadaşlar aşağıdaki ekran görüntüsünde, siyah çerçeve içerisine aldığım bağlantıyı görebilir.

Facebook Dondur 2

Hesabı Dondur bağlantısına tıkladığınızda sizi “Hesabını dondurmak istediğinden emin misin?” başlıklı bir sayfaya yönlendirecek. Bu sayfada ayrılma nedeninizi belirtmek zorundasınız. “Sadece bir süreliğine. Geri döneceğim.” Bu seçeneği seçmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Ayrılma nedenini belirttikten sonra alt kısımdaki Onayla düğmesine tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Facebook dondurma işlemi bu kadar, herkesin anlayabileceği bir dilde yazmaya özen gösterdim. Umarım Facebook hesabını dondurmak isteyen herkes işlemi başarıyla tamamlar.

Bu yazı Dondur kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook Dondurma için 9 cevap

 1. Seyfi Özer der ki:

  Hesabımı dondurmak istiyorum, hepsini.

 2. Nurullah Emir der ki:

  Hesabım kapansın, dondurulsun. Çok canım sıkıldı.

 3. Hatice der ki:

  Hesabımı dondurmak istiyorum, lütfen yardımcı olun.

 4. Umut Duhan der ki:

  Sevmedim, bu nedenle hesabımı donduruyorum.

 5. Zekeriya Çiğdem der ki:

  Facebook hesabımı dondurmak istiyorum.

 6. Recep Ertuğrul der ki:

  Adıma açılan bütün Facebook hesaplarının kapatılmasını rica ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>